AT89C51RC-24JC
Product Categories
KANG DA ELECTRONICS CO.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
AT89C51RC-24JC
Part Number : AT89C51RC-24JC
Manufacturer : Microsemi
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : AT89C51RC-24JC.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : AT89C51RC-24JC More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Microsemi. Tanssion is one of the Distributors. Wide range of applications.
RAM Size : 512 B
Interface : UART
Memory Size : 32 kB
Case/Package : PLCC
Data Bus Width : 8 b
Core Architecture : 8051
Min Supply Voltage : 4 V
Min Operating Temperature : 0 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Embedded - Microcontrollers
Qty : 249 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Grid infrastructure Portable electronics
Frequency : 24 MHz
Access Time : 24 µs
Memory Type : FLASH
Max Frequency : 33 MHz
Number of I/Os : 32
Max Supply Voltage : 5.5 V
Max Operating Temperature : 70 °C